TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU (TİTCK)

3. TIBBİ TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ KONGRESİ

III. Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, TİTCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, TİTCK Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Bşk. Yrd. Recep Uslu, üniversiteler, SGK, KİK ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla Antalya’da gerçekleştirildi.

Dr. Hakkı Gürsöz ile Halk Sağlığı Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Şencan ‘Tıbbi Tedarikte Yerelleşme Hedefi’ oturumunda bir araya geldi. Dr. Hakkı Gürsöz oturumda ‘SEYK Çalışmaları’ ile ilgili bilgi verirken Prof. Dr. İrfan Şencan ise, Hepatit A Projesi özelinde aşılarla ilgili konuştu.

Kongrede ‘Tıbbi Cihazlarda Yerlileşme Uygulamaları’ oturumunun moderatörlüğünü ise TİTCK Başkan Yardımcısı Recep Uslu yaptı. Yerelleşme projesi hakkında bilgi veren Recep Uslu, 2016 yılı Türkiye tıbbi cihaz pazar büyüklüğünün 2.3 milyar dolar olduğunu belirtti. Ülkemiz tıbbi cihaz pazarının yaklaşık yüzde 85’inin ithal ürünlerden oluştuğunu söyleyen Uslu, "Bu durum yerelleşme için başlı başına bir gerekçedir” dedi.

Medya