TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU (TİTCK)

KURUM BAŞKANIMIZ DR.SAİM KERMAN'IN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 
 
Değerli sağlık çalışanlarımız,

insanların daha sağlıklı, daha mutlu yaşam sürmesine hizmet etmeyi amaçlayan tıp bilimi, geçmişten gelen tüm birikimleri de kullanarak sürekli ilerleyerek gelişmektedir.

 

"Önce İnsan, Önce Sağlık" anlayışının benimsendiği ülkemiz sağlık hizmetleriyle, vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanıyor olmasını görmekten ve bu hizmetlerin bir mensubu olmaktan, mutluluk ve haklı gurur duyuyorum.

 

Ülkemizde, sağlık teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanında, dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden ve başarıyla uygulayan kurumlarımızın varlığı, gelecek adına bizlere ümit aşılamaktadır. Teknik donanımın yanı sıra, insanımıza hizmet etmenin coşkusu ve heyecanıyla dolu sağlık insan kaynaklarımızla, sağlık hizmeti bakımından dünyanın gelişmiş ülkeleriyle yarışır düzeydeyiz. Bu başarının arkasında, insan odaklı sağlık politikaları, efektif kurgulanan kurumlarımız, bilgi ve tecrübe sahibi, fedakâr sağlık mensupları, kamu ve özel sektörümüzün yönetim ve işletme becerisi yatmaktadır.

 

İnsan sağlığı için harcanan mesainin en mukaddes zaman dilimlerinden olduğu inancıyla, daha sağlıklı toplum için hizmet eden doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını gönülden tebrik ediyorum.

 

Dr. Saim KERMAN

Kurum Başkanı