TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU (TİTCK)

ULUSLARARASI CPhı İSTANBUL 2014 FUARI KURUMUMUZUN DESTEĞİYLE TAMAMLANDI.

Türkiye'de ilk defa düzenlenen dünyanın en kapsamlı ilaç fuarlarından Uluslararası CPhI İstanbul 2014 kurumumuzun katılımı ve desteğiyle tamamlandı.
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Saim Kerman,fuara ilişkin açıklamada "İnanıyoruz ki, ülkemiz, uyguladığımız politikalar, sağlam ekonomik altyapısı, değerli bilim insanları, nitelikli ve vasıflı işgücü, demografik özellikleri ve uluslararası standartlardaki ilaç endüstrisiyle önümüzdeki yıllarda küresel ilaç sektöründe kilit oyunculardan birisi haline gelecektir. Kamu sağlığı ve Türkiye ilaç endüstrimizin gelişimi için atılan her türlü adımın destekçisiyiz. Bu çerçevede CPhI İstanbul gibi uluslararası etkinlikleri hem dünyadaki gelişmelerin yakından takibi hem de güçlü işbirlikleri kurulması açısından son derece önemli buluyoruz" dedi. Kerman şöyle devam etti:
"2002 yılından itibaren Türkiye ilaç endüstrisinin global bir oyuncu olabileceği fikrini taşıyoruz. Dünyanın her yerindeki firmalara üretim yapabilecek modern tesislere sahibiz. İstanbul bir kavşak noktası, Türkiye pek çok ülke ile yakın ilişkileri olan bir ülke. Türkiye sağlık hizmetleri yatırımlarına devam eden bir ülke. Halkına, her geçen gün kalitesi artan bir sağlık hizmeti sunacağını taahhüt eden bir ülke.
Bu nedenle, CPhI İstanbul'un büyüyerek devam etmesinin, hem ilaç endüstrimizin tanıtımına hem de firmalarımızın yabancı partnerlerle iş ortaklıkları geliştirmesine katkı sağlayarak ihracatımıza olumlu yansıyacağına inanıyorum."
 
Üç gün süren fuarda kurumumuzca kurulan tanıtım standında yerli ve yabancı ziyaretçilere kurumumuz faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. 

Medya