31.12.2018
titck-baskani-dr-hakki-gursoz-un-yil-sonu-mesaji-02012019104758

Değerli TİTCK çalışanları, 

2018; özveriyle çalıştığımız ve çalışmalarımızın meyvelerini toplamaya başladığımız bir yıl oldu.

Öncelikli hedeflerimiz; “sağlık teknolojilerinde yerlileşme ve millileşme”, iş süreçlerimizi iyileştirme ve geliştirme ve Kurumumuzun uluslararası alanda saygın otoriteler arasına taşınması idi.

Hedefimize giden yolda önemli adımlar attık. Girişimcilerimizi destekleyecek, onları yatırımcılarla ve fayda sağlayıcılarla buluşturacak SEDAP’ı yani; Sağlık Endüstrileri Dönüşüm ve Araştırma Platformu’nu hayata geçirdik.

Bir yandan da “İlaç ve Tıbbi Cihazda Yerelleşme” çalışmalarımızı sürdürdük.

Uluslararası platformlarda başarılı çalışmalara imza attık. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle PIC/S’e (Uluslararası İlaç Denetim Birliği) tam üye oluşumuz, ICH’e (Uluslararası Uyumlaştırma Konseyi) gözlemci statüde üyeliğimizin kabulü ve DSÖ ile ortaklaşa yürüttüğümüz; DSÖ tarafından listelenen otoritelerden olma çalışmalarımız bizi, Dünyanın önde gelen ilaç otoriteleri arasında yerimizi alma hedefimize bir adım daha yaklaştırdı.

Tıpkı İlaç Takip Sistemi gibi Dünyada ilk ve tek olma özelliğine sahip Ürün Takip Sistemi’nin geliştirme aşamalarını tamamladık ve yaygınlaştırma çalışmalarımızın sonuna geldik. Güvenli kozmetik ve tıbbi cihaza erişimi sağlayan ÜTS’yi kamuoyuna duyurduk.

Bahsini ettiğim başarıların tümünde siz değerli çalışma arkadaşlarımın üstün gayretlerinin payı çok büyüktür.

Bu vesileyle fedakârca çalışmalarınızdan ötürü hepinize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu yıl hepimizi derinden üzen bir kayıp yaşadık. Kurumumuz Ekonomik Değerlendirmeler ve İlaç Tedarik Yönetimi Dairesi personeli, değerli çalışma arkadaşımız Ecz. Engin Doğan’ı ebediyete uğurladık. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Görev süresini doldurarak emekliye ayrılan arkadaşlarımız da oldu. Eser Gülmez, Zübeyde Tülay Tigin, Şefika Ordu, Sabiha Olpak, Süheyla Lale, Yasemin Kayacık, Tahsin Onay, Ali Rıza Özdemir, Mehmet Uğur Çatal, Fatma Soyoğlu, Erol Özbay, Münevver Kayar ve Sema Altınyollar’a Kurumumuza verdikleri hizmetlerden ötürü teşekkürlerimi sunuyor; bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum…

2018 yılında ailemiz daha da büyüdü.

Kurumumuz çalışanlarından bu yıl “anne” olan Fatma Cansev, Sevda Üçdemir Pektaş, Esin Keskin Arpa,  Bircan Şahin Metin, Aytül Eroğlu, Elif Taşçı, Elif Akça, Özlem Domurcuk, Nagihan Yurdakul, Kübra Kara, Burçin Demir, Emine Pala, Fitnat Sezen, Tuğba Yücel, Zehra Bayındır, Fatma Funda Arın Yabutlu, Nihal Saat Yerlikaya, Pelin Aksungur, Canan Ulukürüz, Ayşe Aras, Yeliz Cesur, Ayşegül Gümüş Başkaya, Nurten Yazıgan, Sümeyra Akkaya, Merve Özenen Songur, Eda Aydın, Sedanur Girayhan, Zeynep Küçük, Seral Ormancı, Fatma Aktürk, Burcu Emel Bulut, Çiğdem Özkuzukıran, Melek Soydaş, Fadime Doğan Emiroğlu, Esra Övez, Tuğba Zengin Coşkun, Kader Ermiş, Aylin Aksu, Öznur Kılıç, Merve Eser, Nilhan Erdinç, Muzaffer Gür Özkan, Ayşe Filiz Özel, Merve Özçelebi, Tuğba Akyüz Aydeğer, Selin Aksoy Öztürk, Yelda Çakıcı, Ebru Karaca, Büşra Yiğit, Bahar Dal Kıvılcım, Nergis Demirel Sarı, Rana Ülker, Sevda Kocaer Koç, 
Saffet Erdoğan ve Dilara Örgül’ü tebrik ediyor, bebeklerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.


2018 yılında “baba” olma mutluluğunu yaşayan Mehmet Eroğlu, Oğuzhan Pala, Abdulaziz Uzun, Mustafa Kakı, Hakan Aydoğdu, Gökhan Sarı, Emre Yücel, Emre Özçelik, Numan Dadak, Ali Çataltaş, Safter Özden, Salih Kıncal, Özgür Güler, Süleyman Aksu, Kaan Ayhan, Fatih Öztürk, Ömer Faruk Mutlu, Erkan İşat, İlyas Bayram,  Bahadır Pektaş, İşbara Alp Sezen, Çağlayan Çakıcı ve Ersen Ünsal’a da evlatlarını sağlıkla büyütmelerini diliyorum. 

2019 yılının ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, tüm çalışanlarımıza selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.


Dr. Hakkı GÜRSÖZ
TİTCK BAŞKANI