22.08.2021
aci-kaybimiz-22082021153615


1982-1984 yılları arasında İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü görevinde bulunan kıymetli büyüğümüz Prof. Dr. Okan Atay’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Prof. Dr. Okan Atay, Genel Müdürlüğü sonrası 1984-1985 yılları arasında Bakanlık Müşavirliği yapmış; 24. Dönem TEB Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür.  

İstanbul Üniversitesi’nde aldığı eczacılık eğitimi sonrası ilk görevine Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Kimya kürsüsünde asistan olarak başlayan Prof. Dr. Okan Atay, kamu görevinin ardından akademik hayata dönmüş; uzun yıllar başarıyla yürüttüğü Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Kimya Anabilim Dalı Öğretim üyeliğinden 2010 yılında emekli olmuştur.

Prof. Dr. Okan Atay ayrıca, “Eczacılık Etiği ve Deontolojisi” alanında değerli çalışmalara imza atmıştır.

Kurumumuzun o zamanki adı olan İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra; eczacılık bilimine de çok değerli katkılarda bulunan, sayısız öğrenci yetiştiren Prof. Dr. Okan Atay, tüm yaşamı boyunca eczacılık camiasının sevgi, saygı ve takdirini kazanmıştır.

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyoruz.

Başımız sağ olsun…

 

Galeri