13.01.2020
saglik-bakan-yardimcisi-prof-dr-emine-alp-mese-nin-corum-ziyareti-13012020224200

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ve beraberindeki heyet, Çorum’a ziyarette bulundu.

Hitit Üniversitesi’nin düzenlediği “Sağlıkta Gelecek” konulu panele katılmak için Çorum’a giden Prof. Dr. Alp Meşe, panel öncesi Çorum Valiliği, Çorum Büyükşehir Belediyesi ve Hitit Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret etti.  Meşe’ye ziyaretlerinde TİTCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz de eşlik etti.

Sağlık Bakan Yardımcısı, Valilik ve Belediye ziyaretlerinin ardından HİTİT Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (HÜBTUAM) yapılan sunumu dinledi. Ardından laboratuvarları gezerek merkez hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bakan Yardımcısı Meşe, Bakanlığının HÜBTUAM ile işbirliği yapabileceği mesajını verdi.

Prof. Dr. Emine Alp Meşe daha sonra Hitit Üniversitesi’nin düzenlediği “Sağlıkta Gelecek” konulu panele katıldı.  Meşe’nin açılış konuşması yaptığı panelde TİTCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz de “İlaç ve tıbbi cihazda bizleri nasıl bir gelecek bekliyor?” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, panelin ardından HİTİT Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. 

Galeri