Başar HALICI

1972 yılında Rize’de doğdu. İlköğrenimini Rize’de, orta ve lise öğrenimini ise Ankara’da tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunda ikinci üniversite eğitimini alan Başar Halıcı, yüksek lisansını ise yine Uludağ Üniversitesinde, Muhasebe Finansman alanında yaptı.

Meslek hayatına Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünde Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Aynı kurumda Müfettişlik ve Genel Müdür Danışmanlığı görevlerinde de bulundu.

Sosyal Güvenlik Kurumunda Müfettişlik, Başkan Danışmanlığı, Refakat Müfettişliği ve Daire Başkanlığı yaptı. Halıcı daha sonra SGK Başmüfettişliğine atandı.

Halıcı meslek hayatı boyunca pek çok projede aktif olarak görev aldı. Kamu personeli ve meslek kuruluşlarına yönelik gerçekleştirilen seminerlere konuşmacı ve eğitici olarak katılım sağladı.

2023 yılının Mayıs ayından itibaren Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yapan Başar Halıcı evli ve iki çocuk babasıdır.