Ferhat GÜNGÖR

1976 yılında Fethiye’de doğdu. Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Meslek hayatına 1994 yılında İzmir Birgi Sağlık Ocağı’nda başladı.

2002 ve 2012 yılları arasında Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Satın Alma Birimi’nde, memur ve müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

Türkiye Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü (O zaman ki adıyla Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu) Mali İşler Satın Alma Biriminin yapılandırılmasında ve personel eğitiminde bizzat görev aldı. 2014 yılı Eylül ayına kadar da Kurumda birim sorumlusu olarak çalıştı.

2014 yılında İdari ve Mali İşler Müdürü olarak Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atandı. Sonraki görev yeri olan Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atandığı Ocak 2018’e kadar burada görev yaptı.

2019 yılı Mayıs ayından itibaren kariyerine Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nde devam etti. Destek Hizmetleri Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Ferhat Güngör; 2020 yılının Eylül ayında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Destek Hizmetleri ve Bilgi Yönetimi Başkan Yardımcılığı’na atanmıştır.

Güngör, meslek hayatı boyunca, maliyet analizine yönelik çok sayıda proje yürütmüştür.

Ferhat Güngör, evli ve 2 çocuk babasıdır.